צילום:freepik

פיקוח בניה הנדסית

פיקוח בניה היא אחת הפונקציות החשובות ביותר בכל פרויקט בניה, במיוחד אם אתם מנהלים פרויקט בניה פרטית. מה זה פיקוח בניה הנדסית? מה כל כך חשוב בפונקציית הפיקוח בפרויקט בניה? על מה חשוב מאוד להקפיד בשכירת מפקח בניה? על שאלות אלו ועוד, תוכלו לקבל את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מה זה מפקח בניה?

מפקח בניה הוא איש מקצוע שתפקידו לפקח על הנעשה בפרויקט הבניה. המפקח הוא למעשה איש מקצוע בעל הסמכה בתחום הנדסת הבניין ובעל הסמכה מיוחדת לתחום הפיקוח על הבנייה. תפקידו הוא להיות נוכח בכל הצמתים המרכזיים של תהליך הבנייה, החל משלב התכנון ועד שלב הגמר והאכלוס על מנת לוודא שאנשי המקצוע המבצעים את עבודתם במסגרת הפרויקט, עומדים בסטנדרטים ההנדסיים הנדרשים ובסטנדרטים של הלקוח אותו הוא מייצג. שכירת מפקח בניה מבוצעת בדרך כלל על בסיס של פגישת ייעוץ, פיקוח בצמתים ספציפיים לאורך תהליך הנייה או פיקוח צמוד לכל אורך תהליך הבנייה, כשכמובן כל מודל כזה של שירות כרוך בתמחור שונה.

 

על מה חשוב להקפיד בשכירת מפקח בניה?

הדבר החשוב ביותר שאתם רוצים לזכור בבחירת מפקח שיפקח על הפרויקט שלכם הוא שאת המפקח אתם צריכים לשכור ואתם גם צריכים לשלם לו את שכרו. המפקח אמור למעשה לפקח על הקבלן שמבצע את הפרויקט, על קבלני המשנה, על המהנדס, על האדריכל, על הפועלים ועל כל פונקציה מקצועית אחרת שמעורבת בפרויקט. על כן, אין שום אפשרות שאחת הפונקציות האלה היא שתביא את המפקח, שכן מפקח לא יפקח בצורה יעילה על הבוס שלו. אם הקבלן שלכם מציע לכם, ולבטח אם הוא מתעקש על כך שהוא יספק את מפקח הבניה לפרויקט, זה בהחלט אמור להדליק אצלכם נורה אדומה לגבי הסטנדרטים של הקבלן. מפקח בניה הוא איש מקצוע שאתם צריכים לבחור, אתם צריכים לשלם לו את שכרו ורצוי גם לוודא שאין כל היכרות מוקדמת בינו ובין הקבלן הראשי ולבטח שאין ניגוד עניינים כלשהו ביניהם.

 

מהן הסמכויות של המפקח?

סמכויות מפקח בניה הן סמכויות המעוגנות בחוק, ויחד עם זאת חשוב שבהסכם העבודה שאתם חותמים מול הקבלן, תעגנו גם את נושא הסמכויות של המפקח מטעמכם. מפקח הבניה שאתם בוחרים הוא למעשה הזרוע הארוכה שלכם בפרויקט. אם המפקח מזהה למשל שהבטון שמשמש ליציקת היסודות או שלד המבנה הוא אינו בטון טרי ואיכותי, אתם רוצים שתהיה לו הסמכות להורות לקבלן להחליף את הבטון לבטון טרי שעומד בדרישות ההנדסיות המתאימות. פיקוח אפקטיבי יכול לגרום לא מעט כאב ראש לקבלן שמתנהל בצורה לא מקצועית, וזאת בדיוק המטרה שאותה אמור למלא המפקח. אתם רק רוצים להבטיח שלמפקח שלכם יש את כל הסמכויות הנדרשות לו לשם כך, ושהן כולן מעוגנות בהסכם משפטי.

למידע נוסף היכנסו לאתר – https://agas1.co.il/

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

ייבוש חול כל מה שרציתם לדעת

חשוב שתדעו כי נזילה מתחת לרצפה יכולה להתרחש מבלי שתשימו לב. לא חייבים להיות סימנים מובהקים שיתפסו את תשומת הלב

בלוג

חומרי איטם מומלצים

  כאשר אנו מדברים על חומרי איטום מומלצים אנו מדברים על שני סוגי איטום. הראשון הוא איטם גגות והשני הוא

בלוג

פתרונות מחשוב לעסק שלך

אין עסק שיכול להתנהל ללא מחשב. מחשבים הם כלי עבודה חשוב ומשמעותי עבור עסקים ועבור יחידים. כדי שעסק יתפקד כמו