מרפסת תלויה

חושבים על הוספת מרפסת לבית, אבל אין לכם מושג איך עושים את זה כשאתם ממוקמים בקומה כל כך גבוהה, ללא שום אפשרות למתוח עמודי תמיכה עד הקרקע? אם זהו אכן המצב, הרי שמדובר במצב קלאסי שבו נכנסת מרפסת תלויה כפתרון האולטימטיבי להוספת מרפסת, ללא תלות בקומה בה אתם ממוקמים וללא תלות בהסכמת השכנים שמתחתיכם להוסיף מרפסת אף הם.

מהי מרפסת תלויה?

מרפסת תלויה היא מרפסת ששואבת את שמה מהמראה שלה על גבי הבניין. למביט מן החוץ, נראה כאילו המרפסת ממש תלויהעל גבי הקיר החיצוני של הבניין, ממש כמו מדף שתולים על קיר הבית. בפועל כמובן, מדובר בקונסטרוקציה חזקה הרבה יותר שמחזיקה את המרפסת במקומה, קונסטרוקציה המבוססת על קורות פלדה הנמתחים מרצפת הבית כלפי חוץ, ומהוות את הפלטפורמה שעל גביה מונחת או נבנית המרפסת כולה. בנוסף לכך, מקובעת המרפסת אל קירות המבנה ואם אתם ממש רוצים להדגיש את האפקט של התלייה, תוכלו להוסיף אלמנט עיצובי שמדמה כבל פלדה התופס את המרפסת על קיר המבנה, אם כי כאמור, מדובר באפקט עיצובי בלבד.

מדוע נדרשת מרפסת תלויה?

האופציה של מרפסות תלויה עולה בדרך כלל כאשר נדרשת הוספה של מרפסת בדירה הממוקמת בקומה גבוהה, מבלי שהשכנים מתחתיה מוסיפים אף הם מרפסת משלהם. כאשר מתקבלת החלטה של כלל דיירי הבניין להוסיף מרפסת, ניתן להקים טור של מרפסות כשכל מרפסת מספקת את עמודי התמוך למרפסת שמעליה, אך כאשר רק דייר אחד מעוניין להוסיף את המרפסת, עליו לעשות זאת ללא תלות בדיירים שמתחתיו וללא היכולת למתוח עמודי תמיכה לקרקע. הפתרון במצב זה הוא בנייה של מרפסת תלויה המתבססת על פלטפורמה הנמתחת מרצפת הדירה ומהקיר החיצוני של הדירה.

מהם השינויים המבניים שיש לעשות בהוספת המרספת?

הוספת מרפסת תלויה מחייבת בראש ובראשונה קבלת היתר בניה על פי תכנית בנייה שמגובשת מראש בליווי אדריכל מקצועי. לאחר קבלת היתר הבנייה, ניתן להתחיל לעבוד והמהלכים המרכזיים שכולל תהליך הוספת המרפסת הם מתיחת קורות פלדה מרצפת הדירה כלפי חוץ, פתיחת מפתח דלת שתשמש כמעבר בין החלל הפנימי של הבית ובין המרפסת ולבסוף בניית המרפסת עצמה. את המרפסת ניתן לבנות ממש כמו מרפסת רגילה, אבן על גבי אבן, ניתן לבנות אותה על פי המודל הטרומי עם חלקי מרפסת המחוברים יחדיו על גבי הפלטפורמה הייעודית, ולבסוף ניתן גם להוסיף מרפסת יצוקה המונחת על גבי הפלטפורמה כיחידה אחת, ומהווה את הבסיס להמשך עיצוב המרפסת על פי טעמו של הלקוח.

בכל מקרה, אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת תלויה לביתכם, חשוב שתעשו זאת באמצעות גורם מקצועי כדוגמת קבוצת עידן המתמחה בין היתר, בתחום זה באופן ספציפי ויודעת לספק לכם מענה מלא לכל אורך התהליך, משלבי התכנון וקבלת ההיתר ועד ביצוע הגמר.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים