כספי החיסכון בקרן השתלמות

מיועדים לטווח הבינוני, קרי לא ניתן למשוך את הכסף מהחיסכון עד לפרק הזמן שקבע המחוקק. בפועל המדובר על תקופת חיסכון של 6 שנים במהלכן לא יכול העובד למשוך את כספי החיסכון. אם בכל זאת מעוניין החוסך למשוך את כספי החיסכון לפני המועד שנקבע בחוק, יהיה עליו לשלם מס בגובה 35% על כל סכום שימשוך מהקרן. משיכת כספי החיסכון לאחר 6 שנים תהיה פטורה לחלוטין ממס.

קרן מחר נחשבת לקרן סולידית שיודעת להציע רמות תשואה אטרקטיביות בערוצים סולידיים. הקרן לא מציעה את התשואות הגבוהות ביותר בשוק, אך בהחלט מציגה תוצאות מאוד אטרקטיביות ביחס לרמת הסיכון של הערוצים בהם מושקעים כספי החוסכים ובהיבט זה מדובר באיזון יוצא דופן שיכול להתאים למרבית החוסכים במגזר הציבורי.

כך למשל, בשנת 2018 השיגה קרן מחר תשואה נומינלית ברוטו של 2.4% לשנה עבור שלושת השנים האחרונות במסלול החיסכון הכללי. במסלול האג"ח הושגה תשואה של 1.29% לשנה לאותה תקופה ובמסלול המניות הושגה תשואה של 1.75% לשנה לאותה תקופה. מאחר ומטרת הקרן היא בעיקרה חיסכון, המדובר בתשואות שיכולות להתאים לחוסכים רבים, אם כי בשוק ישנן קרנות השתלמות שיודעות להגיע גם לתשואות של 5% בשנה ויותר.

דמי ניהול

דמי ניהול הוא ביטוי המתייחס לתשלום שגובה הקרן מהחוסכים תמורת שירותי החיסכון וההשקעה שהיא מבצעת עבורם. דמי הניהול מחושבים בשתי צורות מרכזיות:

דמי ניהול על ההפקדות – אחוז מסוים מכל הפקדה שמבצע החוסך לקרן החיסכון שלו, ושנלקח כדמי ניהול לקופת הקרן

דמי ניהול על החיסכון – אחוז מסוים שנלקח בכל שנה מסך החיסכון שצבר החוסך בחשבונו בקרן

דמי הניהול יכולים לנוע החל במספר עשיריות האחוז ועד מספר אחוזים, ויכולים להשתנות מאוד בין דמי הניהול על ההפקדות ובין דמי הניהול על החיסכון. רבים רואים זאת כמעין גזירת גורל ומאחר ומדובר באחוזים מאוד נמוכים זה נראה להם סביר שיגבו מהם גם שלושה וארבעה אחוזים דמי ניהול. יחד עם זאת, כאשר מבצעים חישוב של התשואה שיצרה הקרן עבור החוסך לעומת דמי הניהול שהיא גובה ממנו, ייתכן מאוד שדמי הניהול יקזזו למעשה את כל הרווח מהתשואה ואף יותר מכך. על כן, בכל בחינה של קרנות השתלמות חשוב מאוד לבצע בדיקה והשוואה של דמי הניהול, הן ביחס למה שגובות קרנות אחרות והן ביחס לתשואה הממוצעת של הקרן. אם דמי הניהול גבוהים יותר מהתשואה, המשמעות היא שהקרן תגרום לכם להפסיד כסף. כמו כן, חשוב לבחון את שני מרכיבי דמי הניהול, הן המרכיב על ההפקדות והן המרכיב על החיסכון. קרן השתלמות יכולה להציג בפניכם סוג אחד של דמי ניהול בכדי ליצור מצג של אטרקטיביות אך באותה נשימה גם להסתיר מכם את הסוג השני של דמי הניהול, שם אתם צפויים דווקא להפסיד. על כן, חשוב לבחון את הנושא בצורה יסודית ומקיפה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מכונות תעשייה

טיפים לתחזוקת פלטת דריכה איך להאריך את חיי השירות שלה

לוח הדריכה הבלתי מעורער, עם פני השטח החזקים והנוכחות האיתנה שלו, ממלא תפקיד מרכזי ביישומים תעשייתיים שונים. שומרי מתכת אלה מרפדים את רצפות מפעלי הייצור וטביעות הרגל של המכונות, ומציעים יציבות ובטיחות נחוצות. עם זאת, השירות הסטואי שלהם נלקח לעתים קרובות כמובן מאליו. באיזו תדירות אנו עוצרים לחשוב על הטיפול שמשטחים מחוספסים אלה דורשים כדי לשמור על אחיזתם ולהישמר מפני שחיקה בלתי פוסקת של פעולות יומיומיות?

לקריאת המאמר »
שעווה לנר

האם שעווה להכנת נרות היא המגמה החמה ביותר ברשתות החברתיות?

האם שמתם לב לזוהר הקסום של נרות בעבודת יד מהבהבים בפיד המדיה החברתית שלכם? שעווה, חומר צנוע ועתיק, הצית את הסערה האחרונה בעולם הרשתות החברתיות, והאיר באור חם פינות יצירה ברשת. נראה כי מלאכת היומין של ייצור נרות נמסה כעת בליבם של חובבי DIY ואנשים בעלי מודעות אקולוגית כאחד, ומציתה תנועה שמעצבת מחדש את האופן שבו אנו חווים את האווירה הביתית שלנו.

לקריאת המאמר »