חיטוי מאגרי מי שתיה

מקורות המים הם פתוחים וחשופים למפגעים שונים. הם יכולים להיות מקורות עיליים, ימיים, להיות מי תהום ולהגיע ממעיינות. כל אותם מקורות עוברים ניטור קבוע הכולל בדיקות בקטריאליות ובדיקות כימיות. המטרה של הבדיקות היא לאתר מזהמים, כאלו שמגיעים ממקורות טבעיים וכאלו שמגיעים ממקור לא טבעי.

מקור טבעי יכול להיות כל מה שנמצא בסביבה ובכלל זה אורגניזמים. מקור שאינו טבעי יכול להיות פסולת מפעלים, זיהום אנושי, זיהום שמקורו בגידול בעלי חיים, חומרי הדברה ועוד. במידה ובדיקה מצאה כי ישנה בעיה במים, יהיה צורך לאתר את המקור ובמקביל לבצע חיטוי מאגרי מי שתיה.

מאגרים נוספים שיש לבחון אותם

המאגר הכללי של המים נמצא תחת פיקוח מתמיד. עם זאת, ישנם מאגרים קטנים, סגורים, שגם הם עלולים להיות חשופים למזהמים במקרה והטיפול בהם לא תקין. ישנם מאגרי מים עירוניים וכן מאגרים בבניינים. הם מהווים שלב במערכת מעבר המים ועוזרים לספק אותם לכל המקומות ובכלל זה לקומות העליונות או לבתים הנמצאים על גבעות.

במאגרים הקטנים הללו יכולים להתפתח זיהומים וזאת גם כאשר המקור של המים נקי. חשוב לבצע בדיקות ובמידה והתגלה זיהום לבצע חיטוי של מי המאגר.

כיצד מתבצע חיטוי מאגרי מי שתיה?

לאחר שהתגלתה בעיה במאגר יש צורך לפנות לחברה מקצועית כדי שזו תוכל לטפל בבעיה בהקדם. החברה חייבת לעבוד בכפוף לתקנות ואנשיה חייבים להיות בעלי הסמכה מתאימה לעסוק בתחום. את הניקוי עצמו יש לבצע בהתאם למצב. אם יש צורך בכך, יש ליידע את התושבים על התהליך ולתת הוראות כיצד לפעול עד לסיום העבודה.

תהליך חיטוי מאגרי מי שתיה כולל מספר פעולות אשר מטרתן היא להבטיח כי בסופו של דבר המים שלנו יהיו ראויים לשימוש:

בדיקה מקיפה של המאגר

לאחר שברור כי ישנו צורך לבצע ניקיון וחיטוי, חשוב לבדוק את המצב של מאגר המים. החברה תבדוק את רמת האיטום של המאגר ואם יש צורך בכך היא תבצע תיקון של האטמים. המטרה היא להבטיח מאגר סגור שאינו מושפע מגורמים שאינם אמורים להיכנס פנימה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מכונות תעשייה

טיפים לתחזוקת פלטת דריכה איך להאריך את חיי השירות שלה

לוח הדריכה הבלתי מעורער, עם פני השטח החזקים והנוכחות האיתנה שלו, ממלא תפקיד מרכזי ביישומים תעשייתיים שונים. שומרי מתכת אלה מרפדים את רצפות מפעלי הייצור וטביעות הרגל של המכונות, ומציעים יציבות ובטיחות נחוצות. עם זאת, השירות הסטואי שלהם נלקח לעתים קרובות כמובן מאליו. באיזו תדירות אנו עוצרים לחשוב על הטיפול שמשטחים מחוספסים אלה דורשים כדי לשמור על אחיזתם ולהישמר מפני שחיקה בלתי פוסקת של פעולות יומיומיות?

לקריאת המאמר »
שעווה לנר

האם שעווה להכנת נרות היא המגמה החמה ביותר ברשתות החברתיות?

האם שמתם לב לזוהר הקסום של נרות בעבודת יד מהבהבים בפיד המדיה החברתית שלכם? שעווה, חומר צנוע ועתיק, הצית את הסערה האחרונה בעולם הרשתות החברתיות, והאיר באור חם פינות יצירה ברשת. נראה כי מלאכת היומין של ייצור נרות נמסה כעת בליבם של חובבי DIY ואנשים בעלי מודעות אקולוגית כאחד, ומציתה תנועה שמעצבת מחדש את האופן שבו אנו חווים את האווירה הביתית שלנו.

לקריאת המאמר »