חומרי איטם מומלצים

 

כאשר אנו מדברים על חומרי איטום מומלצים אנו מדברים על שני סוגי איטום. הראשון הוא איטם גגות והשני הוא איטום המיועד למילוי חורים,למילוי,בידוד,אטימה וקישור בתחום הבניה והתעשייה, למשל באיטום מסגרות חלונות וכד'.

במאמר זה, נתמקד דווקא באיטום גגות ואילו חומרי איטום מומלצים לשם ביצוע מוצלח של המשימה. את איטום הגגות אפשר לבצע באמצעות כמה וכמה שיטות ויישומים וחברה מקצועית לאיטום גגות, תדע להמליץ עבורך על השיטה הטובה ביותר והמתאימה ביותר ואת חומר האיטום המוצלח ביותר, עבור הצורך הספציפי הנדרש, לסוג הגג ולהקניית האיטום המוצלח ביותר של הגג.

 

 

שיטות האיטום השונות

לכל שיטת איטום יש חומרי איטום מומלצים עליה מתבסס השיטה. השיטה הראשונה נעשית באמצעות יריעות ביטומניות והיא גם נחשבת ליעילה מאוד. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן להשתמש בה ולפעמים, למשל בגג עליו יש מכשולים רבים או חפצים רבים, תהליך האיטום עם יריעות ביטומינות יהיה מורכב מאוד. בפועל, היריעות הביטומניות מונחות זו לצד זווהן מולחמות אחת לשנייה כך שנוצר בעצם שטיח אטום של יריעות ביטומניות.

השיטה השנייה היא באמצעות חומרים אקריליים גמישים. במקרה זה המדובר בחומר פלסטי, אותו מורחים על הגג בעודו רף וגמיש והוא מתקשה עם הזמן. הבעיה עם האיטום האקרילי הוא שלא ניתן ליישמו  היטב על איטום קודם ולעיתים הוא גם נשחק ומתבלה עם הזמן. יחד עם זאת, מחירו נחשב לנוח יחסית. שיטה נוספת היא זיפות הגג ואטימתו בדרך זו. זו שיטה וותיקה מאוד וזולה מאוד, שעדיין נחשבת כיעילה. היא טובה עבור גגות ציבוריים, שיש עליהם הרבה חפצים כגון מזגנים, דודים, קולטי שמש וכד' והיא נחשבת יחסית פשוטה ליישום. יחד עם זאת היא דורשת תחזוקה מרובה. כמעט כל שנה צריך לסייד אותה על מנת שהזפת לא תיסדק ומידי כמה שנים בודדות צריך לחדשה לחלוטין.

השיטה האחרונה היא שימוש בחומרים פוליאוריטנים לאיטום הגג. שיטה זו אופיינית בעיקר בגגות שהגישה אליהן קשה ומורכבת והוא מתבצע באמצעות התזה. בגלל מורכבות הפעולות, שיטה זו אינה נחשבת לזולה במיוחד. בנוסף, החומר הפוליאוריטנינוטה להיסדק בשמש ישירה ולכן צריך ליישם שכבת הגנה מפני קרני השמש, בטרם ייסדק.

על מה יש לשים לב חוץ מחומרי איטום מומלצים?

כדי להגיע לתוצאות איטום גבוהות חשוב לבצע הכנה של הגג. בין השאר נדרש לנקות את הגג משאריות איטום ישנות היות וחלק מחומרי האיטום אינם יכולים "להדבק" לחומרים מסוג אחר שהיו שם לפניהם. בנוסף, כדאי לפרק מן הגג את כל המכשולים והחלקים הניידים הבולטים, שיתכן ויפריעו ליישום מוצלח. מספיק שחלק אחד לא יהיה אטום או שיהיו רווחים והמים ימצאו את דרכם לחלחל פנימה.

איטום גג אינו דבר זול ובמקרים רבים נצטרך להשקיע כסף רב. אבל השקעה חכמה ברגע האיטום ויישום חומרי איטום מומלצים, ישתלמו לנו בהמשך והאיטום הבא שנצטרך לבצע, יהיה עוד שנים רבות. אותו הדבר בכל הקשור לבחירת חברת איטום, כזו שחייבת להיות ותיקה, מקצועית ומיומנת.

שתפו פוסט זה
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מכונות תעשייה
טיפים לתחזוקת פלטת דריכה איך להאריך את חיי השירות שלה

לוח הדריכה הבלתי מעורער, עם פני השטח החזקים והנוכחות האיתנה שלו, ממלא תפקיד מרכזי ביישומים תעשייתיים שונים. שומרי מתכת אלה מרפדים את רצפות מפעלי הייצור וטביעות הרגל של המכונות, ומציעים יציבות ובטיחות נחוצות. עם זאת, השירות הסטואי שלהם נלקח לעתים קרובות כמובן מאליו. באיזו תדירות אנו עוצרים לחשוב על הטיפול שמשטחים מחוספסים אלה דורשים כדי לשמור על אחיזתם ולהישמר מפני שחיקה בלתי פוסקת של פעולות יומיומיות?

לקריאת המאמר »
שעווה לנר
האם שעווה להכנת נרות היא המגמה החמה ביותר ברשתות החברתיות?

האם שמתם לב לזוהר הקסום של נרות בעבודת יד מהבהבים בפיד המדיה החברתית שלכם? שעווה, חומר צנוע ועתיק, הצית את הסערה האחרונה בעולם הרשתות החברתיות, והאיר באור חם פינות יצירה ברשת. נראה כי מלאכת היומין של ייצור נרות נמסה כעת בליבם של חובבי DIY ואנשים בעלי מודעות אקולוגית כאחד, ומציתה תנועה שמעצבת מחדש את האופן שבו אנו חווים את האווירה הביתית שלנו.

לקריאת המאמר »