בניית מרפסות שמש באור יהודה

רוצים להגשים את החלום הישן של מרפסת שמש בבית? רוצים אולי להוסיף מרפסת שמש נוספת על זו שכבר יש לכם? הוספת מרפסת שמש למבנה קיים יכולה להוות אתגר הנדסי לא קטן, במיוחד אם מדובר בדירה הממוקמת בקומות עליונות של בניין משותף. במקרה כזה, האפשרות של מרפסת עמודים שנשענת על הקרקע או על המרפסת של הדירה למטה הופכת לאפשרות פחות או בכלל לא סבירה והאפשרות היחידה היא למעשה מרפסת תלויה. בשני המקרים, חשוב שתבחרו באיש מקצוע המתמחה בתחום של בניית מרפסות שמש באור יהודה, ולא תשאירו את המשימה בידיו של שיפוצניק כללי. למה ומדוע? בשורות הבאות.

בניית מרפסות שמש זה מקצוע

בניגוד לפרויקטים של שיפוץ דירה, אותם ניתן להשלים בהחלט עם קבלני שיפוץ מן השורה, פרויקט בניית מרפסת שמש הוא פרויקט שדורש התמחויות שונות וייחודיות, הן ברמה ההנדסית, הן ברמה האסתטית והן ברמה הרגולטורית. כך למשל, בכדי לשפץ את הבית שלכם מקצה לקצה, לא תצטרכו כלל להוציא היתר בנייה או לבקש אישור מהרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. לעומת זאת, בניית מפרסות שמש באור יהודה היא משימה שמחייבת הגשת בקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה של אור יהודה. אבל מעבר לעניין הרגולטורי, בניית מרפסת שמש מחייבת היכרות עם טכניקות הבנייה הקיימות, חומרי הגלם הזמינים לצורך השלמת המשימה ופרקטיקות מקצועיות שיבטיחו את החוזק המבני הנדרש לתוספת בנייה שעומדת למעשה באוויר.

מרפסת תלויה או מרפסת על עמודים?

עמודי תמך הם ללא ספק הצורה החזקה והבטוחה ביותר להוספת מרפסת שמש במבנה קיים, אבל לא תמיד האפשרות הזאת קיימת. בכדי לבנות מרפסת שמש על עמודים, הדירה בה נבנית המרפסת צריכה להיות מספיק קרובה לקרקע על מנת שניתן יהיה למתוח את העמודים מהמרפסת אל הקרקע. במידה והוספת המרפסת היא חלק מפרויקט כולל של הבניין כולו, ניתן לבנות טור של מרפסות עמודים, כשמפרסת אחת נשענת למעשה על זו שמתחתה. יחד עם זאת, אם אתם מתגוררים בקומה שנייה ומעלה ומעוניינים לבנות מרפסת בלי שום קשר ליתר הדיירים, האופציה היחידה שעומדת לרשותכם היא מרפסת תלויה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים